Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Królewskie Towarzystwo Łajzów Górskich KROTOSZYN

   Wyślij SMS :: ERA/HEYAH :: PLUS :: ORANGE :: PLAY :: Portale :: onet.pl :: wp.pl :: interia.pl :: dziennik.pl

   »  . Życzymy wszystkiego najlepszego!
 Menu Główne
 Przodownicy
 Orli Lot
 Historia
 Kontakt
 Wczoraj i dziś
 Obiekty noclegowe
 Szlaki turystyczne
 Oddziały PTTK
 Powiat Krotoszyński
 Krotoszyn
 Najważniejsze dni dla ekologów
 Coś o nas
 Juliusz Poczta
 Prasa o nas
 W globalnej sieci
 Korony Gór
 Nasi Partnerzy
 Założyciele PTTK w Krotoszynie
 Sprawdź pogodę
 Kursy walut

Data ostatniej aktualizacji:    Juliusz Poczta

Imię: Juliusz
Nazwisko: Poczta
Adres zamieszkania: 63-700 Krotoszyn, ul.
Tel kom.: 888 010 865
Tel. dom.: (0-62) 725-36-29
E-mail: elzbieta.poczta@interia.pl
Zainteresowania: ogród, turystyka kwalifikowana (GOT, OTP), teatr, film
Motto życia:
Kilka słów o sobie:
---------------------------------------------------------------------------------------------------


Artykuł pochodzi z gazety "Głos Wielkopolski"

Juliusz Poczta- pedagog, regionalista, turysta. Pomysłodawca i organizator rajdu na "setkę" młodzieżowej imprezy, której uczestnicy pokonują 100 kilometrów, wędrując przez 24 godziny.
Założyciel klubu Łajzy.

Moje ulubione imagiczne miejsca w Krotoszynie są nierozerwanie związane z przyrodą, która nawet w mieście potrafi stworzyć unikalny klimat. Polecam więc sympatyczną wędrówkę ulicą Świętokrzyską, aż do strzelnicy Bractwa Kurkowego. Spacer kończy się miłą niespodzianką. Na finiszu przechadzki czeka na nas wspaniała panorama, widoczna z jedynego w tej okolicy wzgórza. Za magiczne uznałbym również, powstałe przy działającej niegdyś w Krotoszynie cegielni, wyrobiska, które zamieniły się w niezwykłe urokliwe stawy. Oprawa, stworzona przez otaczający je sosnowy las i pobliskie ogródki działkowe, powoduje, że ten zakątek jest wart zobaczenia. Kolekny szlak wędrówki wytyczyłbym wzdłuż linii kolejowej. Początek trasy to miejsce, przy którym stoi zabytkowy skład kolejki wąskotorowej. Maszerujemy dalej wdłuż ulicy Kolejowej i targowiska, poprzez piękną aleję lipową aż do ulicy Konarzewskiej. Nasypy, wiadukty, żelazne elementy infrastruktury kolejowej harmonizują tu pięknie z bujnie rozwijającą się przyrodą. Miłośnikom turystyki rowerowej polecałbym jeszcze jeden urokliwy i magiczny zakątek Krotoszyna. Wśród zabudowań dawnej dzielnicy willowej przy ulicach: Langiewicza, Staszica, Młyńskiej, wiedzie trasa w kierunku lasu miejskiego, która doprowadza nas do szańca 56. Pułku Piechoty Wielkopolskiej. Stajemy tam przed trudnym wyborem- czy dojechać do pięknie położonej "Leśniczówki", czy raczej do malowniczo położonej szkółki leśnej.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdjęcia z Juliuszem Pocztą

   Codzienna dawka NEWS' ów

Copyright © 2007 Królewskie Towarzystwo Łajzów Górskich KROTOSZYN            wykonanie: KOLA